Jumts ir viena no mājas vissvarīgākajām daļām. Tam ir jāiztur visdažādākie laika apstākļi un jābūt vizuāli pievilcīgam ļoti ilgu laiku. Pievērsiet uzmanību savas mājas jumtam, jo arī citi cilvēki to ievēros.

Pat jumtam ir savas vājās vietas. Ja jumts ir vesels un sauss, tas kalpos Jums ievērojami ilgi. Ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību vissvarīgākajām jumta daļām: korei, karnīzēm uc., un, pārbaudot jumtu regulāri, jūs variet ievērojami pagarināt tā kalpošanas ilgumu. Ir lietas, ko laicīgi pamanot, var viegli izlabot, bet dažas pazīmes var norādīt uz jumta maiņas nepieciešamību.

Jumtu nomainīt ieteicams pirms radušies nopietni bojājumi.

Lai pienācīgi parūpētos par savu jumtu, padariet sev par ieradumu veikt jumta pārbaudi vienreiz gadā. Rudens un pavasaris tam ir vispiemērotākais laiks.

1. PĀRBAUDIET KORI

Kore ir visatklātākā jumta daļa. Pārbaudiet, vai visi dakstiņi un sateknes atrodas precīzi savās vietās. Ja kāds dakstiņš ir nobīdījies vai bojāts, pirms atlikt to vietā, pārbaudiet, vai nav bojāts arī zemsegums un blīvējums.

2. PĀRBAUDIET DZEGAS

Spēcīgas vēja brāzmas var radīt dzegu un vējadēļu bojājumus. Sateknes un koks noveco ātrāk nekā dakstiņi, tādēļ tie rūpīgāk jāuzmana.

3. PĀRBAUDIET VENTILĀCIJU, STŪRUS UN NOTEKAS

Iztīriet notekas un pārliecinieties, ka zem dakstiņiem un ventilācijas caurulēs nav iekļuvuši gruži. Ja tās ir aizsprostojušās, mitrums var radīt pelējumu, kā arī citus nopietnus bojājumus.

4. ATTĪRIET JUMTU NO AUGIEM UN GRUŽIEM

Rūpīgi noslaukiet vai noskalojiet jumtu. Pārbaudiet, vai kāds koks nav jāapzāģē – zari ir viens no izplatītākajiem jumta bojājumu iemesliem.

5. PĀRBAUDIET DROŠĪBAS APRĪKOJUMU

Kāpnēm, sniega aiztures elementiem un tiltiņiem jābūt labā stāvoklī un 100% drošiem. Ja jums ir kaut mazākās šaubas, sazinieties ar jumtu meistaru par profesionālas pārbaudes iespējām.

IEGĀDĀTIES BMI MONIER PRODUKCIJU