Ar ko pareizi būtu sākt, ja tiek plānota jumta maiņa jeb renovācija? Kas ir jāņem vērā un ar ko jārēķinās? Zemāk esam aplūkojuši svarīgākos pieturpunktus, kas Jums palīdzēs plānojot Jūsu mājas jumta renovācijas darbus.

BET, zinām, ka, iespējams, Jums nav laika lasīt garus padomus. Galu galā, ir daudz patīkamākas lietas ar ko nodarboties, sākoties siltajam laikam, vai ne? Tāpēc visiem steidzīgajiem – mums Jums ir tikai viens padoms – sarunājiet tikšanos ar kādu no mūsu speciālistiem, kurš klātienē daudz saprotamāk un interesantāk spēs Jums nodot visu nepieciešamo informāciju – ar ko sākt, kā labāk rīkoties, kurš jumta segums Jūsu mājai būs piemērotākais (mēs gan dikti ceram, ka Jums jau ir iepaticies kāds no mūsu dakstiņiem), kādi būtu nākošie soļi, utml. Vien nospiediet uz šīs saites, atsūtiet mums ziņu, vai uzzvaniet un gaidīsim Jūs ciemos.

Savukārt tiem, kuri dod priekšroku dziļākai informācijas izpētei, pirms doties ciemos uz kādu no jumtu ražotāja pārstāvniecībām vai veikaliem, Jūs mēs aicinām noskatīties mazu video un tad lasīt tālāk.

  • ESIET IZLĒMIS, KA JUMTS IR JĀMAINA

Uzreiz teiksim Jums vienu. Dziļi ieelpojiet un izelpojiet. Jo ļoti bieži veicamo darbu un izmaksu apjoms nemaz nav tik liels kā domājiet. Kāds jumta segums mājai ir šobrīd? Neatkarīgi no jumta būvēšanas laika, to lielākā daļa ir veidoti līdzīgi – spāres, dēļu klājums, ruļļmateriāls (iespējams ruberoīds) un šīferis (vai cits materiāls). Šāda jumta maiņa īstenībā ir vienkārša un parocīga. Bieži vien pietiek noņemt veco šīferi un uzlikt, piemēram, ilgmūžīgos jumta dakstiņus. Vecā ruļļmateriāla un dēļu klājuma noņemšana citreiz nemaz nav nepieciešama.

  • IZMANTOJIET LABĀKOS MATERIĀLUS

Te nu mēs būsim patrioti un runāsim ar domu, ka kā jauno jumta seguma materiālu plānojiet dakstiņus. Dakstiņu jumts ir piemērots gandrīz visām mājām – atļautais minimālais jumta slīpums ir tikai 14 grādi. Mainot jumtu,  vienalga kādu materiālu izvēlēsieties, ir jānovērtē koka konstrukciju šī brīža stāvoklis. Ja tas ir labs, tad to nomaiņa nav nepieciešama, bet, ja koka konstrukcijas ir bojātas, tad tās ieteicams nomainīt.

  • CENA

Šis būs viens no galvenajiem pieturpunktiem Jūsu jumta renovācijas ceļā. Lai noskaidrotu jebkura materiāla izmaksas būs nepieciešams uzzināt jumta izmērus. Aprēķina veikšanai būs nepieciešams zināt vismaz kores garumu, vējmalu garumu un jumta slīpumu. Nesatraucieties, ja jumta izmēri Jums nav zināmi. Jumtu variet nomērīt pats, vai arī, vēl vienkāršāk, pasaukt palīgā mūsu tehnisko konsultantu, kurš Jūsu jumtu nomērīs BEZMAKSAS. Jā, tieši tā, Jūs nepārlasījāties, bezmaksas. Protams, ar domu, ka diezgan nopietni pieļaujiet domu, ka jaunais jumta segums būs BMI Monier dakstiņi. Kuri mūsdienās, starp citu, nav nemaz dārgāki par vidējas cenu kategorijas metāla jumtu.
Kolīdz būs iegūti nepieciešamie izmēri, tā jumtu materiālu tirgotājs varēs Jums sagatavot detalizētu piedāvājumu – cenu par jumta materiālu. Savukārt, lai noskaidrotu nepieciešamo darbu izmaksas, būs nepieciešams sazināties ar jumtu meistaru. Mēs piedāvājam kādu no mūsu jumiķiem – sadarbības partneriem.

  • MATERIĀLA IZVĒLE

Esiet saņēmuši vairākus cenu piedāvājumus. Bet kuru materiālu tad beigās izvēlēties? Mēs zinām vēl vienu faktu, kurš, drošvien, pat šobrīd pavīd Jūsu zemapziņā, ja apsveriet dakstiņa izvēli. Svars. Jā, ar šo mēs cīnamies ikdienu. Bet, mēs Jūs saprotam un nevainojam. Ir tikai loģiski, ka, ja runa iet par jumta maiņu, šis faktors Jūs satrauc.
Viens no veidiem kā pārliecināties par to, ka Jūsu mājas konstrukcija izturēs dakstiņa svaru, ir pietiekt jau iepriekš minēto jumta konstrukcijas novērtēšanu. Jāsaka gan, ka, ja māc bažas, vai koka konstrukcija izturēs dakstiņa svaru, tā būtu jānovērtē jebkurā gadījumā. Pat tad, ja esiet izlēmuši par labu metāla vai kādam citam jumta seguma materiālam. Jo, lielākais svars, kas jumtam ir jāiztur ir sniega svars. Un, ja salīdzinām cik liels svars jāiztur koka konstrukcijām kopā – jumta materiāls + sniega masa + vēja slodze, tad starpība starp dakstiņa jumtu un citu materiālu būs vien 5 -12%, kas uz kopējā fona ir pavisam niecīgs apjoms.

Mums ir apkopoti vēl dažādi papildus padomi, kas Jums varētu noderēt jauna jumta izvēlē. Lai tos lasītu klikšķiniet šeit.

IEGĀDĀTIES BMI MONIER PRODUKCIJU